Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Aktualności

Programy wspierające projektowanie sieci ciepłowniczych firmy LOGSTOR.

Programy wspierające projektowanie firmy LOGSTOR.

 

Postęp technologiczny oraz rozwój nowoczesnych technologii wymusza na projektantach korzystanie z programów wspierających ich pracę. Firma LOGSTOR wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zamieściła na swojej stronie internetowej kilka programów bardzo pomocnych we wstępnych pracach projektowych.

Po zalogowaniu się na stronie użytkownik uzyskuje dostęp do narządzi kalkulacyjnych, za pomocą których można dokonać poglądowych obliczeń doboru średnic, strat ciśnienia, strat ciepła oraz wielu innych. Istnieje na przykład, możliwość sprawdzenia hydraulicznych parametrów przepływu medium grzewczego jak również ilości zużytej energii elektrycznej przez pompy. Pewnym mankamentem dla chcących skorzystać z pakietu obliczeniowego jest fakt iż jest on napisany w języku angielskim. Myślę jednak, że LOGSTOR w najbliższym czasie rozwiąże ten problem.

Na stronie LOGSTOR znajduje się także darmowy program STATECH, który można pobrać i zainstalować na własnym komputerze. Narzędzie to posiada podobne opcje do tych zawartych w kalkulatorze online. Za jego pomocą możemy dobrać średnicę rurociągu wykorzystując kryterium spadku ciśnienia lub prędkości przepływu medium. Program pozwala między innymi na wyliczenie maksymalnych długości montażowych, wydłużeń termicznych oraz długości ramienia kompensacji.

Narzędzia wspierające projektowanie oferowane przez firmę LOGSTOR powinny szczególnie zainteresować wyższe kierownictwo ze względu na bardzo szybką możliwość uzyskania odpowiedzi na temat czy zaproponowane przez projektantów rozwiązania są uzasadnione. Nagminnie zdarza się bowiem iż rurociągi są przewymiarowane. Wiąże się to z ponoszeniem znacznie większych, nieuzasadnionych nakładów inwestycyjnych. Jako przykład można podać iż standardowe kolano 90° z katalogu LOGSTOR DN 200 kosztuje 1440 zł a DN 300 już 3320 zł. Przewymiarowanie wpływa na zawyżenie kosztów inwestycji i może być powodem przegranej w przetargu.

Firma INFRACORR zachęca do zapoznania się z programami zamieszczonymi na stronie internetowej LOGSTOR. Chcemy aby nasz klient był w pełni usatysfakcjonowany marką Logstor, której jesteśmy reprezentantem

odsyła bezpośrednio do strony skąd można pobrać program STATECH lub zalogować się i korzystać z kalkulatora online.   http://www.logstor.com/showpage.php?pageid=2135976

opracował Michał Senko