Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Aktualności

Innowacje technologiczne w Infracorr

Centrum Nowych Technologii, to nowy dział firmy realizujący postęp technologiczny poprzez innowacje, mające służyć rozwojowi i konkurencyjności na rynku w drodze ku przyszłości.

Projekty innowacyjne zrealizowane dotychczas przez Infracorr.

1. Zrealizowaliśmy w latach 2006-2007 projekt "Dom pasywny - szansą dla rozwoju budownictwa energooszczędnego w naszym regionie", którego zadaniem był transfer wiedzy na temat energooszczędnej, ekologicznej, nowoczesnej technologii budynku pasywnego. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ZPORR działanie 2.6. i budżetu państwa. W ramach tego projektu przeszkolono ponad 300 projektantów, architektów i inżynierów w dziedzinie budownictwa pasywnego. Urządzenia do produkcji energii ze źródeł odnawialnych są nieodłącznym elementem budownictwa pasywnego.

2. Od 2006 roku Infracorr realizuje projekt pod nazwą „Wdrożenie nowoczesnego systemu monitoringu ciepłowniczego”. Projekt ten został dofinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach tego projektu objęto systemem zdalnego nadzoru i zbierania danych pn. PMS różnego typu obiekty i instalacje jak kotłownie, węzły cieplne, sieci cieplne, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej. Z systemu korzystają przedsiębiorstwa produkujące i dostarczające ciepło, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jednostki samorządu terytorialnego. System pozwala na zdalną rejestrację oraz regulację parametrów pracy urządzeń i instalacji drogą łączności bezprzewodowej GPRS i przez Internet, a także na cyfrowe przetwarzanie i analizę zbieranych danych w celu racjonalizacji i optymalizacji produkcji, dostawy i zaopatrzenia w ciepło, w celu natychmiastowego wykrywania awarii i eliminacji ich kosztów, w celu optymalizacji podejmowanych działań termomodernizacyjnych. Od roku 2008 działanie systemu poszerzono o zdalną kontrolę dostaw i zużycia innych mediów jak gaz, energia elektryczna oraz woda. Przy pomocy systemu PMS Infracorr świadczy szereg różnorakich usług, w tym między innymi dla Urzędu Miasta Gdańska realizuje usługę Zdalnego Zarządzania Mediami w budynkach szkolnych w Gdańsku.

3. W roku 2007 Infracorr powołał nowy dział pod nazwą Centrum Nowych Technologii (CNT), którego zadaniem jest prowadzenie prac badawczo wdrożeniowych związanych z zastosowaniem najnowszych światowych technologii w produkcji i dystrybucji ciepła oraz związanych z optymalizacją i racjonalizacją zaopatrzenia w ciepło i inne media oraz w wodę. Efekty tych prac są wykorzystywane przez pozostałe działy Infracorr w procesie produkcji urządzeń i realizacji usług, CNT prowadzi także samodzielną, komercyjną działalność polegającą na sprzedaży efektów tych prac w postaci świadczonych na rynku usług. Z chwilą powstania dział CNT przejął również realizację projektu PMS.

4. W roku 2007 CNT Infracorr zaprojektował i wykonał we współpracy z WILO GmbH – światowym liderem w produkcji pomp – system zdalnej kontroli i sterowania pompami drogą cyfrową, przy wykorzystaniu łączności bezprzewodowej GPRS. Celem tego systemu jest zapewnienie zdalnej kontroli i sterowania pompami i instalacjami hydraulicznymi, w tym ciepłowniczymi oraz automatyczne wykrywanie awarii i powiadamianie o nich służb serwisowych i eksploatacyjnych. Efekty tych prac mają zastosowanie w produkowanych i modernizowanych przez Infracorr węzłach cieplnych oraz w realizowanych przez CNT usługach polegających na projektowaniu i wykonaniu nowoczesnych systemów automatyki sterujących źródłami ciepła oraz urządzeniami i instalacjami budynkowymi. Projekt zrealizowany został ze środków własnych.

5. Od 2008 roku Centrum Nowych Technologii Infracorr prowadzi we współpracy z firmami: WILO, TAC (jeden ze światowych liderów w dziedzinie automatyki i systemów sterowania – wchodzi w skład koncernu Schneider Electric) oraz KAMSTRUP (znany producent ciepłomierzy) prace badawczo wdrożeniowe w ramach projektu „Inteligentne Węzły Cieplne”. Celem projektu jest doskonalenie technologii sterowania dla węzłów cieplnych poprzez pełną, cyfrową integrację pomp, ciepłomierzy i innych urządzeń pomiarowych w jeden wspólny system automatyki i zastosowanie udoskonalonych algorytmów sterowania, a także poprzez zastosowanie najnowszych technik zdalnej i lokalnej kontroli. Efektem realizacji tego projektu są produkowane i modernizowane przez Infracorr węzły cieplne nowej generacji charakteryzujące się znaczną energooszczędnością ciepła i prądu elektrycznego oraz zwiększoną bezawaryjnością, przy jednocześnie podwyższonej jakości zaopatrzenia użytkowników budynku w ciepło. Projekt jest zrealizowany z własnych środków.

6. Obecnie Centrum Nowych Technologii Infracorr realizuje prace badawczo wdrożeniowe związane z projektem „System sterowania kotłownią na paliwo stałe”. Celem jest opracowanie technologii automatycznego sterowania kotłowniami na paliwo stałe w funkcji temperatur zewnętrznych, zapewniającej bezobsługowe działanie kotłowni (redukcja kosztów eksploatacji), a jednocześnie minimalizację zużywanego paliwa i energii elektrycznej oraz redukcję emisji spalin, przy jednoczesnej poprawie jakości zaopatrzenia w ciepło odbiorców i zwiększeniu bezawaryjności pracy kotłowni. W fazie końcowej jest realizacja pierwszego komercyjnego zadania realizowanego przez CNT dla jednego z przedsiębiorstw energetyki cieplnej w postaci modernizacji systemu automatyki sterującej wraz z systemem zdalnej kontroli kotłowni miałowej 750kW zaopatrującej w ciepło osiedle mieszkaniowe.

7. W 2010 roku rozpoczęliśmy realizację projektu celowego współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn."System przetwarzania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych i skojarzonych". Realizacja zaplanowana jest na okres 3 lat. Więcej tutaj