Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Aktualności

Biurowa elektrownia wiatrowa. Produkujemy własny prąd

Pierwsza w Gdańsku "biurowa elektrownia wiatrowa" dostarczona nam przez firmę  Elgreen zostałą zamontowana na budynku naszej siedziby przy ul Chrobrego 8 w Gdańsku.

Zainteresowanych nabyciem odsyłamy do firmy Elgreen.

Wiatrak będąc zródłem energii dla nas jednocześnie służy jako laboratorium badawcze dla studentów Politechniki Gdańskiej.

 

Windsave WS1200 jest rewolucyjnym systemem pozyskiwania energii elektrycznej z siły wiatru. Nasza turbina wiatrowa zaprojektowana jest w celu oszczędzania energii pobieranej z sieci zewnętrznej. System montowany jest bezpośrednio na budynku. Montaż i instalacja nie wymagają żadnych pozwoleń. Windsave jest bardzo prosty w montażu i eksploatacji. Od momentu podłączenia do sieci wszystko dzieje się automatycznie. Jeżeli wieje wiatr turbina generuje prąd, który jest w pierwszej kolejności pobierany przez urządzenia podłączone do sieci. Jeżeli moc z turbiny jest za mała lub nie ma wiatru jest ona automatycznie pobierana z sieci zewnętrznej. System automatycznie dostosowuje się do wahań napięcia w sieci zewnętrznej. Przy ekstremalnie silnych wiatrach Windsave wyłącza się i zwalnia obroty śmigła. Więcej tutaj

Windsave WS1200 Specyfikacja produktu.

Parametry produkowanego prądu 230V 50Hz
Pobór mocy  6 W
Moc wytwarzana do 1,25 kW
Minimalna prędkość wiatru 3,5 do 5 m/s
Maksymalna prędkość wiatru 14-15 m/s
Temperatury pracy -15 do +40 C
Waga generatora 25 kg
Waga konwertera 11 kg
Wymiary generatora 449 mm x 170 mm x 350 mm
Średnica obrotu łopat 2,4 m
Wymiary konwertera 535 mm x 315 mm x 130 mm
Zakres prędkości łopat 100 - 900 obr./min.

 

biurowa_wiatrowa budynek
 przeksztaltnik