Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Aktualności

Zakończenie budowy Laboratorium Generacji Rozproszonej coraz bliżej!

Ostanie miesiące wiązały się z intensywną pracą nad projektem celowym pn: „System przetwarzania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych i skojarzonych”. Efektem prac zespołu

składającego się z pracowników Infracorr, Politechniki Gdańskiej oraz MMB Drvies jest "Laboratorium Generacji Rozproszonej" w Niestępowie. Projekt jest współfinansowany przez MNiSzW. Przygotowana została infrastruktura niezbędna do prowadzenia badań przemysłowych składająca się m.in.  z siłowni wiatrowej , kogenartora, paneli fotowoltaicznych (w trakcie realizacji), przekształtników elektroenergetycznych oraz przystosowania pomieszczeń, linii niskiego napięcia i okablowania. Poniżej przedstawiamy kilka fotografii dokumentujących historię budowy.

 W przeciągu kolejnych tygodni w Laboratorium rozpoczną się badania związane z sprawdzeniem właściwego funkcjonowania urządzeń oraz systemu zarządzania energią ze źródeł odnawialnych (energia: wiatru, słońca) i skojarzonych. Mamy nadzieję, że już niebawem podzielimy się z Państwem efektem naszej pracy a osoby zainteresowane powyższym projektem chętnie zaprosimy do Niestępowa w celu zobaczenia jak funkcjonuje LGR oraz przekonaniu się że tego typu działania niosą ogromne korzyści.
 Celem projektu jest opracowanie serii urządzeń energoelektronicznych tzw. przetwornic częstotliwości, które będą współpracować z odnawialnymi źródłami energii oraz z agregatami prądotwórczymi pełniącymi jednocześnie rolę źródeł ciepła i energii elektrycznej. Opracowane przetwornice częstotliwości będą mogły współpracować ze standardowymi urządzeniami obecnie produkowanymi: - elektrowniami wiatrowymi, - panelami fotowoltaicznymi, - agregatami prądotwórczymi, - bateriami superkondensatorów, - siecią elektroenergetyczną lub pracować na sieć wydzieloną .

montaz_silowni_1 montaz_silowni_2 montaz_silowni_3
 montaz_silowni_4  montaz_silowni_6  szafa