Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Aktualności

XXX - lecie współpracy Infracorr z Logstor

Mija nam trzydzieści lat współpracy Infracorr-u  z duńską firmą Logstor A/S światowym producentem rur preizolowanych  i liderem rynku..... "Jesteśmy dumni, że nasz partner jest obecny na naszym rynku i wciąż odnosi w Polsce sukcesy" - Prezes Zbigniew Borkowski wspomina początki współpracy sięgając do kroniki firmy.

 

W 1989 r grupa ciepłowników,  z inicjatywy  Zbigniewa Borkowskiego - Prezesa firmy  Infracorr,  udała się do Danii na zaproszenie duńskiego funduszu rozwoju „ Investment Fund for Developing Countries (IFU) – Denmark (ifu) . Spotkanie zorganizował partner handlowy Infracorr Pan Nils Kirkegard, z firmy D&D, który kupował w Infracorr magnetyzery dla duńskich statków remontowanych w polskich stoczniach.  Po spotkaniu w siedzibie fundacji z Panią Elizabeth Tromer i uzyskaniu rekomendacji rządowej agencji, polska delegacja udała się do Logstor Ror z oficjalną wizytą. W składzie delegacji byli: Zbigniew Borkowski i Katarzyna Stefaniak z firmy „Infracorr” , Andrzej Janocha i Mirosław Piotrowski  z „Energoterm , Krystian Pruchniak PEC- Pruszków. W ten sposób zaczął się czas współpracy.  Od początku był to duży sukces rynkowy dla  Logstor Ror ,   Infracorr i Energoterm. Transferu know-how technologii Logstor dokonano z pomocą duńskiej firmy konsultingowej RYO i życzliwości jej właściciela Pana  Niels Henriksenn. Jako wyłączni importerzy firmy:  Inracorr i Energoterm kupowały i sprzedawały rury preizolowane, projektowały sieci ciepłownicze i je budowały, jednocześnie uczono polskich ciepłowników stosowania ich w systemach ciepłowniczych. O rurach ciepłowniczych nowej generacji pisała prasa patrz zdjęcie. W 1992 roku partnerów polskich odwiedziła właścicielka Logstor Ror-  Pani Grete Andersen wraz z Dyrektorem Naczelnym - Panem Ludwig Hybschmann i Dyrektorem Handlowym Panem Klavs Bech ( na zdjęciu z Prezesem Zbigniewem Borkowskim).

Taki był początek tej współpracy trwającej do dzisiaj.
Zdjęcia z kroniki firmy Infracorr.

Zdj 1 – Od lewej pierwszy rząd  „ Niels Henriksenn, ? , Elizabeth Tromer, Krystian Pruchniak.
              Od lewej drugi rząd: Niels Kirkegard, Zbigniew Borkowski, Katarzyna Stefaniak, Mirosław Piotrowski, Andrzej Janocha.

Zdj 2 – Kalvs Bech, Ludwig Hybschmann, Grete Andersen, Zbigniew Borkowski

Delegacja przed ifu
Dunczycy w Infracorr

Z kroniki Infracorr