Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Informacja ogólna

2016 Podsumowanie

Największa realizacja w zakresie wykonania, dostawy, montażu i uruchomienia węzłów ciepłowniczych została zrealizowana za rzecz OPEC – SYSTEM w Grudziądzu. W ramach umowy dostarczono i zamontowano 29 szt. węzłów jedno- i dwufunkcyjnych.
W roku 2016 wykonaliśmy ponad 2 km sieci ciepłowniczej na terenie Jednostki Wojskowej w Latkowie wraz z instalacją dolnych źródeł ciepła do pomp ciepła  w tym 46 szt. odwiertów o głębokości 100 m każdy.


Zrealizowaliśmy w formule „zaprojektuj i wybuduj” inwestycje polegające na budowie sieci wraz z przyłączami ciepłowniczymi dla KPEC w Bydgoszczy oraz SPEC-PEC w Kartuzach. W Malborku, Potęgowie, Lęborku, Pruszczu Gdańskim i innych miejscowości wykonaliśmy sieci wraz z przyłączami ciepłowniczymi.
W zakresie projektowania, poza mniejszymi opracowaniami, wykonaliśmy projekt wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji dotyczący budowy sieci ciepłowniczej o długości ponad 1,5 km w Skarszewach. Projekt obejmował również wymianę 25 szt. węzłów ciepłowniczych.
W 2016r. zrealizowaliśmy dostawy materiałów preizolowanych do budowy sieci ciepłowniczych w technologii LOGSTOR do wielu miast.
Przeprowadziliśmy prace instalacyjne w zabytkowym obiekcie Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku.
Zakończyliśmy pierwszą fazę projektu pn. „Energetyka obywatelska – systemy kogeneracyjne” współfinansowanego przez WFOŚiGW i przystąpiliśmy do fazy wdrożeniowej.
Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym jako firma, która zrealizowała projekty nominowane do Nagrody „Fale Innowacji 2016” . Zostaliśmy wybrani na Doradcę Technicznego m. Sopot w projekcie ESCO
W 2016  osiągnęliśmy największą sprzedaż armatury z ostatnich 8 lat. Do takiego wyniku przyczyniły się m.in.  duże dostawy do Grupy Veolia a w tym dostawa klap na sieć ciepłowniczą dla jednostki wojskowej w Bemowie. Ciągła sprzedaż armatury do Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej, duże dostawy na obiekty tj. Forum Radunia – Gdańsk, Świątynia Opatrzności Bożej - Warszawa oraz na inne obiekty m.in. Kauflandy. Podpisaliśmy umowę z siecią ONNIEN na ciągłe dostawy armatury produkcji Infracorr. Wprowadziliśmy nowych dostawców zaworów kulowych oraz studzienek wodomierzowych. Pozyskaliśmy lepsze warunki sprzedaży od dostawców. Uruchomiliśmy nowy sklep internetowy dzięki, któremu udało się nam sprzedać armaturę do Korei Południowej oraz stoczni Trinity House w Anglii. Przeprowadziliśmy szkolenia dot. armatury ciepłowniczej – funkcjonowanie oraz eksploatacja dla PEC’ów z woj. pomorskiego.  
Prowadziliśmy własne badania w Laboratorium Generacji Rozproszonej i zorganizowaliśmy wiele spotkań i konferencji z przyszłymi inwestorami zainteresowanymi naszym rozwiązaniem. Zostaliśmy członkiem Gminnego mini Klastra Energetycznego „ Zielona Brama” w Przywidzu