Katalog usług

Szukasz nowoczesnego urządzenia lub usługi związanych z techniką grzewczą, ciepłowniczą lub gazownictwem? Sprawdź w zasobach naszego Katalogu Produktów i Usług. Zestawienie zawiera informacje o dostępnych produktach i usługach, odnośniki do stron ich producentów, dokumentacji, poradników - jeśli istnieją. Katalog pozwala również zamawiać bezpośrednio przy pomocy naszego Systemu Zamówieniowego On-Line lub składać zapytania ofertowe.

Rozproszone Źródła Energii

Przyszłość należy do energetyki rozproszonej.

Bezpieczeństwo energetyczne kraju gwarantuje wyważony miks paliw, w którym swój udział będzie miała także energia odnawialna.

Pakiet klimatyczny przyjęty przez kraje Unii Europejskiej i konieczność zmniejszania emisji CO2 zwiększyły nakłady na odnawialne źródła, czyli wykorzystanie wiatru, słońca, wód i biomasy. Zwolennikiem OZE jest prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej, który mówi – „Przyszłość należy do energetyki rozproszonej i systemów hybrydowych. W Polsce możemy budować układy hybrydowe dla każdego gospodarstwa, z ogniwem fotowoltaicznym, mikrowiatrakiem, i uzupełnijmy to o technologię zasobnikową i biogaz”.

Magazyn Ciepła Systemowego nr 2(19)/2013 wydawany przez IGCP zacytował wypowiedź profesora w artykule pt. "Bezpieczeństwo Energetyczne Polski" utwierdzając nas w przekonaniu, że dążymy w dobrym kierunku prowadząc pracę badawcze i wdrożeniowe w naszym Laboratorium Generacji Rozproszonej , bo Mikrokogeneracja, którą wytworzyliśmy, jest istotną częścią tzw. energetyki prosumenckiej.

LGR online