Witaj w Infracorr

Od trzydziestu lat dostarczamy nowoczesne technologie, urządzenia i usługi dla ciepłownictwa, ogrzewnictwa i gazownictwa. Produkujemy, sprzedajemy, świadczymy usługi, wspieramy i doradzamy naszym klientom. Na stronach naszego serwisu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, środki i możliwości niezbędne, aby korzystać z najnowszych technologii ciepłownictwa i ogrzewnictwa - zarówno dla własnych potrzeb, jak i celem prowadzenia działalności we współpracy z nami.

Aktualności

Szkolenie projektantów sieci preizolowanych w technologii Logstor

W dniu 28 lutego 2013, w siedzibie naszej firmy, odbyło się szkolenie projektantów, prowadzone przez Pana mgr inż. Ireneusza Iwko-Głównego

Specjalistę ds. Systemów Rur Preizolowanych Logstor. Uczestnikami szkolenia byli projektanci z biur projektowych oraz przedsiębiorstw ciepłowniczych i pracowni projektowych z: PPU BESSKO, Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego, Transprojekt Gdański, GPEC, OPEC Gdynia, Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych INWEST, Sydkraft EC Słupsk.

Przedstawiono nowe sposoby projektowania sieci preizolowanej zgodnie z aktualnymi wytycznymi projektowania. Nowością jest, że system Logstor dopuszcza zwiększenie naprężeń w sieciach z dotychczasowych 150 MPa na 190 MPa w metodzie samo kompensacji sieci i podgrzewu wstępnego. Przyjęcie tego parametru w procesie projektowania wpływa istotnie na obniżenie kosztów inwestycji. Uczestnicy dowiedzieli się również jak obliczać oraz w jaki sposób ograniczać straty ciepła w sieciach ciepłowniczych preizolowanych w różnych rodzajach izolacji. Powszechnym standardem staje się stosowanie rur Twin Pipe, zamiast rur pojedynczych preizolowanych co nie wpływa na zwiększenie kosztów inwestycji, natomiast pozwala na zmniejszenie strat ciepła do 30% w porównaniu z rurami pojedynczymi. Uczestnicy szkolenia otrzymali katalogi firmy i programy obliczeniowe przydatne w projektowaniu.